You can find the list of the webinars that Pearson Professional will provide:

1. Nefesin Rahatlatıcı Gücünü Keşfedin

Yoga Meditasyonu Uzmanı ve Nefes Eğitmeni Nilüfer Eyiişleyen eşliğinde nefesimizi kontrol etmeyi, nefes farkındalığımızı artırmayı ve canlandırıcı nefes çalışmalarını öğreniyoruz. Kısacası, bir saatliğine her şeye ara verip rahat bir nefes alıyoruz.

Tarih: 22.03.2020 Saat: 11:00

Kayıt linki

2. Duygusal Zeka ve Karar Vermek

BÜYEM Öğretim Görevlisi ve Minerva Management CEO’su Erdem Öktemus ile duygusal zekanın aldığımız kararlardaki rolünü tartışıyoruz. Bilinçli ve öngörülü karar verebilmek adına büyük resmi görmeyi, olayları farklı boyutları ile incelemeyi ve karşımızdaki daha iyi anlayarak kendimizi de daha iyi ifade edebilmeyi öğreniyoruz!

Tarih: 24.03.2020 Saat: 18:00
Kayıt linki

3. Online Öğrenme ve Motivasyon

Neredeyse tüm zamanımızı evlerimizde geçirdiğimiz bugünlerde öğrenmeye nasıl devam edebiliriz? Online öğrenme araçlarını kullanırken motivasyonumuzu nasıl yüksek tutar ve konsantrasyonumuzu nasıl artırabiliriz?

Pearson Türkiye Eğitim Danışmanı Suzan Kotan bizim için tüm bu soruları cevaplıyor.

Tarih: 26.03.2020 Saat: 16:00
Kayıt linki

4. Design Thinking ile Yaratıcı Çözümler Üretmek

Levent Kopuz’dan ‘design-thinking’ yaklaşımını dinliyoruz. ‘Bazen en iyi fikirler henüz düşünülmemiş olanlardır’ diyerek yola çıkan design thinking modeli, iş hayatında eksikliğini hissetmediğimiz eksiklikleri fark ederek test ve deneme yöntemleri ile yaratıcı çözümler sunmayı destekliyor. Daha fazlası için 27 Mart’ta görüşmek üzere!

Tarih: 27.03.2020 Saat: 18:00
Kayıt linki

5. Anda Kalabilmek için Mindfulness

İş hayatının yoğun koşuşturmasında, haberlerin üzerimizde yarattığı endişenin etkisi ile günlük hayatımıza devam ederken hepimizin yapmayı unuttuğu bir şey var: Durmak. Mindfulness Koçu Çağla Güngör eşliğinde farkındalığımızı artırarak yavaşlamayı, böylece en zor zamanlarda bile doğru kararlar verebilmeyi öğreniyoruz.

Tarih: 29.03.2020 Saat: 11:00
Kayıt linki

6. Geleceğin İş Yapma Modelleri Bugün Nasıl Şekilleniyor?

Tüm toplantılarımızın bilgisayar ekranında, tüm işlerimizin ise avucumuza sığacak kadar küçük bir kutuda toplandığı bugünlerde teknoloji iş yapma şeklimizi nasıl etkileyecek diye soruyoruz?
Cisco eski Genel Müdürü ve Acmena Technologies CEO’su Suat Baysan da bizim için yanıtlıyor.

Tarih: 31.03.2020 Saat: 18:00
Kayıt linki

7. Kriz Zamanlarında Değişimi Yönetmek

Tam da şu andaki gibi belirsizliğin hakim olduğu zamanlarda değişimi yönetebilmek muazzam bir önem taşıyor. Yeşim Gürdere Erman, Vodafone, Netaş, DSMART gibi markalarda geçirdiği yılların ardından kendi tecrübelerinden de yola çıkarak değişimi yönetmenin ve kriz anlarından karlı çıkabilmenin püf noktalarını açıklıyor!

Tarih: 03.04.2020 Saat: 18:00
Kayıt linki

8. Çağımızda İletişim: Sanatla Duygularımıza Sesleniyoruz

Boğaziçi Üniversitesi Kariyer Merkezi Genel Koordinatörü Burcu Ertürk Kılıç ile sanat ile duygularımıza sesleniyoruz. Her şeyin hızlandığı, otomatikleştiği yeni çağda kendimizi farklı şekillerde ifade edebilmenin yollarını öğreniyoruz.

Tarih: 14.04.2020 Saat: 18:00
Kayıt linki